Zakup gotowej firmy w Czechach

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się gotowe firmy w Czechach. Wśród najważniejszych powodów, dla których założenie firmy w tym państwie jest atrakcyjne można wymienić prostą i tanią rejestrację spółki oraz prostsze przepisy. Oprócz tego mniejsze są także składki emerytalne oraz zdrowotne.

Biznes w Czechach

Otworzenie spółki w Czechach daje inwestorom ogromne możliwości. Republika Czeska to stosunkowo nowy kraj, który powstał na skutek rozpadu Czechosłowacji w 1993 roku. Jest to nasz południowy sąsiad, dlatego też wielu Polaków wyjeżdża tam za granicę. Walutą jest Korona Czeska, natomiast stolicą jest Praga. Czechy są zamieszkiwane zaledwie przez 10 milionów mieszkańców, którzy posługują się językiem czeskim jako urzędowym. W ostatnich latach wprowadzone zostały liczne zmiany w prawie podatkowym, a do tego wdrożony został jednolity podatek dochodowy. Przedsiębiorcy zdecydowanie najczęściej rejestrują spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Podatki są niezwykle niskie i wynoszą 15% oraz 22% od osób fizycznych, a także 19% od osób prawnych, jeśli chodzi o podatek dochodowy. W przypadku podatku VAT będzie to 15% i 21%. Polscy przedsiębiorcy są kuszeni przede wszystkim bliską odległością, która dzieli nas od południowych sąsiadów. Do tego dochodzą jeszcze ulgi, takie jak zmniejszone koszty związane z założeniem spółki oraz system zwolnień dotyczących pojazdów.

Czym są gotowe firmy?

Można śmiało powiedzieć, że na otworzenie firmy w Czechach decydują się przedsiębiorcy z całego świata. Gotowe firmy w Czechach także cieszą się bardzo dużym uznaniem. Taka firma jest już zarejestrowana do VAT-u, posiada kapitał oraz pewną historię. Dzięki temu można znacznie szybciej i sprawniej rozpocząć biznes. Można też skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, która kompleksowo zorganizuje całą procedurę. Warto mieć na uwadze, że kupno spółki w Czechach nie stanowi najmniejszego problemu. Osoby, które zamierzają prowadzić firmę w Czechach muszą posiadać kartę przedsiębiorcy oraz zarejestrować miejsce swojego pobytu. Trzeba koniecznie pamiętać o wypełnieniu wszystkich formalności, żeby uzyskać niezbędne koncesje oraz zezwolenia. Warto mieć na uwadze, że koncesja i zezwolenie to nie jest to samo. Kapitał zakładowy spółki jest niezwykle niski i wynosi 1 koronę czeską. W porównaniu do Polski różnica jest ogromna, ponieważ polski przedsiębiorca jest zobowiązany do wpłacenia na kapitał zakładowy 5 tysięcy złotych. Proces otwierania spółki jest również mniej skomplikowany. Gotowe firmy w Czechach są dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców.