Jak urozmaicić imprezę urodzinową?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się wyrzutnie sztuczne ognie. Są one ciekawą alternatywą dla klasycznych fajerwerków, które robią duży huk i hałas.

Czym są wyrzutnie?

Głośny efekt akustyczny jednak nie musi dotyczyć wszystkich wyrobów pirotechnicznych. Na rynku dostępne są produkty, które wywołują jedynie efekty wizualne. W takiej sytuacji natężenie hałasu jest zredukowane do minimalnego poziomu. Do najbardziej bezpiecznych wyrobów pirotechnicznych można bez wątpienia zaliczyć zimne ognie. Mają one szerokie zastosowanie i wykorzystywane są na imprezach weselnych, urodzinowych oraz jubileuszach. Można wymienić także tortowe fontanny, które są również bardzo bezpieczne, a do tego można je stosować w zamkniętych pomieszczeniach. Są one chętnie kupowane właśnie na imprezy urodzinowe. Jest wiele sprawdzonych sposobów, które mogą urozmaicić imprezę urodzinową. Świece dymne to całkowicie bezgłośny produkt, który posiada tylko wizualny efekt. Sprawdzą się doskonale podczas rekonstrukcji historycznych, a także sesji fotograficznych i teledysków. Fontanny określane jako wulkany również należą do grupy produktów, w których dominuje efekt wizualny. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jest to tak zwana pirotechnika frontowa. Należy pamiętać, że podczas pokazów fajerwerków są często używane jako preludium. Podczas imprez weselnych wulkany są też używane samodzielnie. Praktycznie zerowy poziom hałasu oraz widowiskowy charakter to zalety tej grupy fajerwerków.

Stopień natężenia hałasu.

Rzymskie ognie to kolejne produkty, które cechują się bardzo niskim stopniem natężenia hałasu. Efekt wizualny w ich przypadku jest oczywiście dominujący. Postęp technologiczny sprawił, że powstały zupełnie nowe produkty na rynku pirotechniki. Ciche wyrzutnie są właśnie taką innowacją. Można śmiało powiedzieć, że takie fajerwerki są przyjazne zwierzętom, dlatego cieszą się bardzo dużą popularnością. Hałas jest ograniczony do minimum, a jednocześnie jest zachowana duża widowiskowość wizualna. Nie zakłócają spokoju otoczenia i nie płoszą zwierząt, więc są świetną atrakcją na imprezach różnego rodzaju. Warto mieć na uwadze, że można w bezproblemowy i ekologiczny sposób podziwiać piękno fajerwerków. Wyrzutnie to przede wszystkim wielostrzałowe baterie. Na rynku dostępne są baterie o różnym kalibrze. Warte uwagi są zwłaszcza duże wyrzutnie, które są połączone jednym lontem. Szeroki rozrzut iskier na niebie i spektakularny efekt to największe zalety wyrzutni dużych. Są też odporne na przewrócenie, ponieważ mają dużą masę.