Acai berry i ich właściwości

Przez wiele osób jagody acai traktowane są jako cudowny specyfik na wszystkie możliwe dolegliwości. Prawda jest taka, że być może nie leczą one wszystkich problemów, jednak bez wątpienia warto mieć je zawsze pod ręką.

Acai berry – co to?

Jagody acai to niewielkich rozmiarów owoce, które rosną na terenach słynnych lasów amazońskich. Ich wygląd na pierwszy rzut oka przypomina nieco wygląd borówki amerykańskiej, jednak różnica tkwi w smaku. Jagody acai smakują zupełnie wyjątkowo – jak połączenie zwykłych jagód i czekolady. Jednak to nie ich wyjątkowy smak sprawił, że stały się one tak cenne i poszukiwane.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z racji dużych odległości jagody acai w postaci świeżych owoców są w Polsce zwyczajnie niedostępne. Zazwyczaj więc spożywa się je w postaci proszku, który można dodawać do koktajli i deserów. Warto podkreślić, że proszek ten zawiera w swoim składzie wszystkie cenne witaminy i minerały, wchodzące w skład owoców świeżych.

Właściwości owoców acai

Acai berry to owoce, które stanowią naprawdę wyjątkowy produkt żywieniowy. Wszystko dlatego, że zawierają one szeroką gamę minerałów i witamin. Są polecane w codziennej diecie ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów, które wykazują pozytywny wpływ na ludzki układ krążenia, zmniejszając ryzyko wystąpienia miażdżycy, choroby wieńcowej i groźnych dla życia zatorów. Jagody acai doskonale chronią naczynia krwionośne, regulują ciśnienie krwi, a także pozytywnie wpływają na poziom cholesterolu.

Wysoka zawartość przeciwutleniaczy sprawiła, że acai berry traktowane są jako sposób na zachowanie wiecznej młodości. Neutralizują one bowiem wolne rodniki, które są odpowiedzialne za procesy starzenia skóry. Śmiało można więc stwierdzić, że regularne spożywanie jagód acai doskonale wpływa na wygląd i kondycję cery.

Niezależne badania wykazały, że jagody acai zwiększają wytrzymałość organizmu, toteż powinny być składnikiem diety osób aktywnych fizycznie i sportowców. W okresie zwiększonej zachorowalności są one polecane jako środek na zwiększenie odporności.

Jagody acai a odchudzanie

Acai berry to suplement, który doskonale wspiera procesy odchudzania. Trzeba jednak pamiętać, że same w sobie jagody acai są dość kaloryczne, dlatego lepiej unikać spożywania ich w nadmiernych ilościach. Zawierają jednak duże ilości błonnika pokarmowego, toteż z pewnością warto dla nich znaleźć miejsce w codziennej diecie. Jagody acai nie tylko zapewniają uczucie sytości na długi czas, ale również przyspieszają przemianę materii i ułatwiają procesy trawienia.